İlçemizde Kent Konseyi Seçimi İlk Genel Kurulu Yapıldı.

İlçemizde belediye konferans salonunda gerçekleştirilen kent konseyi seçimi ilk genel kurulu yapıldı.

Genel kurul, belediye başkan vekili Sedat Karakoç’un konuşması ile başladı. Belediye başkan vekili Sedat Karakoç “Başkanımız Osman Topaloğlu belediyemizin tamamlamış olduğu Cumhuriyet mahallemizdeki Şehit Savcı Murat Uzun Parkı’nın açılışı nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığının davetlisi olarak başbakanımızın yapacağı birçok parkın açılışı için toplu park açılışdan dolayı Ankara’da bulunmaktadır. Bu gün sizlerle birlikte toplantıda olamadığından dolayı sizlere kendisinin selamını iletirim” dedi.

Belediye başkan vekili Sedat Karakoç sözlerine şöyle devam etti. “Kent Konseyi, kent yaşamında; kent vizyonunun ve hemşehricilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek amacıyla çalışmalar yürütür. Bizlerde saygı çerçevesi içerisinde 19 Mayıs ilçesini bir adım ileriye götürebilmek adına bir şeyler yapabilirsek ne mutlu bizlere.

Bugün burada Kent Konseyinin Başkanını ve Yürütme Kurulu ile meclis ve çalışma gruplarını belirlemek için toplanmış bulunmaktayız. Tekrar Sizlere hoş geldiniz diyerek toplantımızı açıyorum ”dedi.

Kent konseyi katılımcılarının büyük ilgi gösterdiği seçimli genel kurul toplantısında Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu belirlendi.

Kent Konseyi Başkanlığına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Serkan EROĞLU oy çokluğu seçildi.

Kent Konseyi yürütme kurulu ile Engelliler, Gençlik ve Kadın Meclisi, Kültür Sanat ve Turizm Çalıma Grubu, Tarım, Orman, Balıkçılık ve Hayvancılık Çalışma grubu, Halk Sağlığı Çalışma Grubu, Eğitim ve Spor Hizmetleri Çalışma Grubu ve Çevre, İmar Trafik Çalışma grupları belirlendi.

Kent Konseyi Çalışma Yönergesi Genel kurula okunarak oy çokluğu ile kabul edildi.