19 Mayıs Belediyesinde Toplu Sözleşme Sevinci

Belediyemiz ile Belediye İş Sendikası arasında 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit “ Dört oturum yaparak uzun müzakereler sonucu gerek değişen yasalar gerekse ekonomik koşullar göz önünde bulundurularak işçi arkadaşlarımızın hak ve menfaatlerine geliştiren yeni haklar kazandıran bir toplu sözleşme imzalanmaktadır. Belediyenin ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumlar göz önünde bulundurularak işçi arkadaşlarımızın menfaatlerini en yüksek seviyeye çıkarmak için belediyenin şartlarını da sonuna kadar zorlayarak işçi arkadaşlarımızın memnun olduğu bir toplu iş sözleşmesini imzaladık. Bu toplu sözleşme ile yüzde 10 oranında zam aldık. Toplu sözleşmenin öncelikle ülkemize,19 Mayıs’ımıza, belediyemize, işçi arkadaşlarımıza ve çocuklarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkanımız Osman Topaloğlu “ Sözleşmenin 2 yıllık olduğunu ve 50 işçiyi kapsadığını belirterek, 6 yıldır işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Belediyemizin imkânlarını zorlayarak en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İşçilerimizin emeğine ve alınterine saygılıyız. Toplu iş sözleşmemiz hepimize hayırlı olsun ”dedi.

Konuşmaların ardından Başkanımız Osman Topaloğlu ve Belediye İş Sendika Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit tarafından toplu iş sözleşmesi imzalandı.