Belediyemiz Standına Ziyaretçi Akını.

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu ( SAMKON) tarafından İstanbul Feshane’de bu yıl 8. Si düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri Fuarında Belediyemiz standı örf, adet, gelenek ve görenekleri ayrıca turizm potansiyeli ile dikkat çekti.

Belediyemiz standını fuarın ikinci gününde Eski Gençlik ve Spor Bakanı Ak Parti Samsun Milletvekili Sayın Suat Kılıç ve Samsun Sivil Toplum kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Başkanı Sayın Kaya Aşçı ziyaret etti.

Belediyemiz standına Samsunlular yoğun ilgi gösterdi. Samsun’umuzun turizm, örf, adet, gelenek ve göreneklerinin tanıtıldığı; bakanların, milletvekillerinin, üst düzey bürokratların ve yöneticilerin, iş adamlarının, sanatçıların, sporcuların ve birçok ünlünün katıldığı tanıtım fuarında ikram olarak ilçemiz ve Karadeniz mutfağının önemli tatlarından biri olan mısır ekmeği, manda yoğurdu ve meyve ikram edildi.

Ayrıca bir kısmı İlçemiz sınırlarında kalan Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinin tanıtılması amacıyla deltada konaklayan dört yüzün üzerindeki kuş türünü temsilen çeşitli doldurulmuş kuşlar sergilendi.