BAŞKANIMIZDAN KURSLARA ZİYARET

Başkanımız Osman Topaloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Köksal Kır, Belediye Meclis Üyeleri Ömer Atik ve Fuat Yıldız, Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki İstihdama yönelik kurslara ziyarette bulundu.

19 Mayıs Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki Gümüş İşlemeciliği, Çocuk-Spor ve Okul Kıyafetleri Dikimi, Aşçılık ve Uçak Gövde Malzemeleri İmalatı Kurslarında incelemelerde bulunan Başkanımız Osman Topaloğlu; “Özellikle Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İŞKUR ve 19 Mayıs Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılan Uçak Gövde Malzemeleri İmalatı Kursu’nun İlçemizde Sivil Havacılık alanındaki faaliyetlerini tamamlayıcı unsuru olduğunu” belirtti.

Başkamız Osman Topaloğlu; “19 Mayıs Belediyesi, İŞKUR ve 19 Mayıs Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan Parke Bordür Kaplamacılığı Kursu saha uygulamaları ile kamusal birçok alanın çevresel iyileştirmelerinin yapılacağını” belirtti.

Başkanımız Osman Topaloğlu, İlçemizdeki işsizliğin azaltılmasına yönelik İŞKUR, 19 Mayıs Belediyesi, Ondokuzmayıs Üniversitesi ve 19 Mayıs Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile istihdam kurslarının açılmasındaki memnuniyetin dile getirdi. Bu kurslardan mezun olan gençlerin gerek ara eleman gerekse girişimci olarak işyeri açma potansiyellerinin geliştirilmesine verdikleri katkıdan dolayı 19 Mayıs Halk Eğitim Merkezi Müdürüne teşekkürlerini iletti. İstihdama yönelik kursların çeşitlendirilerek artırılması için 19 Mayıs Belediyesi adına destek sözü verdi.

19 Mayıs Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fikret Bostan istihdama yönelik açılan kurslara verdikleri desteklerden dolayı Başkanı Osman Topaloğlu’na, İŞKUR Bafra Hizmet Merkezi Yetkililerine, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Ferşat Kolbakır ve Akademisyenleri ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama Araştırma Merkezi ( UZAYTEM ) çalışanlarına teşekkür etti.