HER ZAMAN SİZLERİN YANINDAYIM.

Başkanımız Osman Topaloğlu 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından düzenlenen sabah kahvaltısı programına katıldı.

Kahvaltı programına 19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen, Başkanımız Osman Topaloğlu, 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Şimşek, Başkan Yardımcısı Mustafa Aytemiz, Ballıca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Odası Başkanı Tuncay Karaosman ve esnaflar katıldı.

Başkanımız Osman Topaloğlu; “19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın düzenlediği, KOSGEB girişimcilik sertifika töreninde bazı deyimler ortaya çıktı. Bu deyimlere göre esnaf 19 Mayıs’ta pahalı mal veriyormuş. Ama ben bunun böyle olmadığını biliyorum. Vatandaşlara neden 19 Mayıs İlçesi’nde alış veriş yapmıyorsunuz diye sorduğumda onlar 19 Mayıs’ın, Bafra ve Samsun’a göre daha pahalı olduğunu söylüyorlar. Bende böyle olmadığını onlara anlatıyorum. İlçemizde büyük marketler açılınca gıda sektöründeki bu söylemler ortadan kalktı. Sanayi esnafı içinde böyle yanlış bir algı var.19 Mayıs’lıların 19 Mayıs’tan alış veriş yapması en doğrusudur. Esnaf olarak sizlerin, ve bizlerin de diğer yerlerle kıyaslama yapıp, vatandaşımızın 19 Mayıs’ta alış veriş yapmasını sağlamamız lazım” dedi.

Başkanımız Osman Topaloğlu; “Esnaf arkadaşlarımızın her zaman belediye başkanı olarak yanında olduk gerek sivil toplum örgütleri, gerekse birey olarak vatandaşlarımız ne zaman bizlere geldiyse sorununu çözdük. Esnafımızın her zaman yanındayız  “dedi.

Başkanımız Osman Topaloğlu; “Doğasıyla sahiliyle Karadeniz’in incisi olan güzel 19 Mayıs’ımız 10 yıl içinde Atakum gibi olacak. Memur, öğretmen ilçemizde oturacak, esnaf kardeşlerimizin buna mekân ve fiziki boşlukları doldurarak hazırlıklı olması gerekir” dedi.

19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen;  “Böyle toplantılar esnafımıza çok faydalı olacağına inanıyorum. Esnaf ziyaretlerine başladım. Sanayi sitesi, esnafını da ziyaret edeceğim şikâyetlerinizi dinleyeceğim” dedi.

19 Mayıs Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Şimşek; “İlçemizde KOSGEB girişimcilik kursu açarak genç girişimcilere sertifika verdiklerini belirtti. 19 Mayıs’ta diğer ilçelere göre sanayi esnafı pahalı iş yapıyor algısı var, bu böyle değil, gelsin vatandaşlarımız burada iş yaptırsınlar” dedi.