Dereköy Mahallesi’nin Alt Yapı Sorunu Bitecek

Başkanımız Osman Topaloğlu mahalle gezileri kapsamında Dereköy Mahallesini ziyaret etti.

Başkanımız Osman Topaloğlu konuşmasında; Yaklaşık 2 aydır Dereköy Mahallemizin ara yollarında yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Vatandaşlarımızı çamurdan kurtarmak için, ara yollarımızın tamamına elekaltı malzeme sererek kalitesini arttırıyoruz. Altyapı ile ilgili proje hazırlanıyor, 2 yıl içinde Dereköy Mahallemizde alt yapı sorununu bitireceğiz ve yollarımızın büyük bölümünü sıcak asfalt yapacağız “dedi.

Doğalgaz konusuna da değinen Başkanımız " Doğalgaz anlaşmasının protokol imzasını bir hafta içinde atıyoruz. Yaptığımız görüşmeler sonucunda en geç temmuz ayının sonunda doğal gaz çalışmaları için kazma vurulacak ve 2 ay içinde Tekel Sigara Fabrikasına kadar olan hat bitmiş olacak. Ardından ilçe merkezine ulaşacak. Dereköy Mahallemizdeki talebe göre doğalgazı buraya da getireceğiz”dedi.

Dereköy Mahallesindeki Genç’lerin Halısaha isteği doğrultusunda açıklama yapan Başkanımız Osman Topaloğlu; Dereköy ve Yörükler Mahallelerimize Halısaha ve spor kompleksi projelerimiz bakanlık onayından çıktı. Bu günlerde Spor Toto teşkilatından ödenek bekliyoruz. Ay sonuna kalmadan bu projelerimize başlamayı planlıyoruz. Ayrıca Yörükler Mahallemize olduğu gibi Dereköy Mahallemize de bir adet Düğün Salonu yapacağız “dedi.

Dereköy Mahalle halkı Başkanımız Osman Topaloğlu’nun yapmış olduğu ziyaretten dolayı ayrıca, yapılan ve yapılacak olan projeler için teşekkür etti.