Başkanımız Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisini Gezdi.

19 Mayıs İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından 2014 - 2015 Eğitim ve Öğretim yılı geleneksel yılsonu sergisi törenle açıldı.

19 Mayıs İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fikret Bostan “ 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı başından bugüne kadar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz bünyesinde, Gençlik merkezinde, Rehabilitasyon merkezinde,  okullarımızda, mahalle ve köylerimizde, 164 mesleki kurs, 324 genel kurs, 3 okuma yazma kursu olmak üzere toplamda 491 kurs açılmış olup; bu kurslarda 7344 kursiyer eğitim almıştır. Özellikle istihdama yönelik, İŞKUR destekli 19 Mayıs belediyesi, 19 Mayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri, Fakültesi Uzaytem işbirliğinde kurslarımız açılmıştır. Ayrıca başta Judo, futbol, güreş ve Wushu gibi alanlarda ilçemizi ve ilimizi başarıyla temsil ettik ” dedi.

Başkanımız Osman Topaloğlu “ İlçemizde yaklaşık 7 bin kursiyerin çeşitli branşlar da her yaştan ilgi ve alanlarına, ihtiyaçlarına yönelik eğitim almaları çok güzel. İstihdama yönelik İŞKUR destekli ağaç budama, parke bordür döşeme kursları ile bizde elimizden geldiği kadar destek olduk. İlçemizde önceliğimiz istihdam konusunda neler yapabiliriz. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecektir. Bu kurslar sayesinde birçok gencimiz gençlik merkezinde spora yönlendi. Bu kadar kursunun açılması da 19 Mayıs halkının talep ve istekleri çok önemli. Bu konuda ilçe halkımızın çok istekli olduğunu görüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim “dedi.