19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneğinden 2. Geleneksel İftar Yemeği.

İlçemizde  faaliyet gösteren 19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen 2.geleneksel iftar yemeği hükümet konağı park alanında gerçekleşti.

İftar davetine,19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Abdullah Tekelier, Başkanımız Osman Topaloğlu , Ziraat Bankası Ballıca Şubesi Müdürü Emine Aydın Paşaoğlu, İlçe Müftüsü Hasan Görer, daire amirleri, oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dernek Adına konuşma yapan 19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Yaman; bu yıl 2.sini düzenlediğimiz iftar programının amacı ilçemizde birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmaya katkıda bulunmaktır.

Kültür ve Dayanışma derneği olarak amacımız, ilçemizde insanların birbirini sevmesi, saygı duyması ve muhabbet içinde kardeşçe yaşamasıdır.

Bu yıl İmamlarımız ve muhtarlarımızın belirlediği toplamda 530 ihtiyaç sahibine yardım paketi ulaştırdık. dedi.

Bizlere desteklerini esirgemeyen, İlçe Kaymakamımız Abdullah Şen’e, İlçe Belediye Başkanımız Osman Topaloğlu’na, sponsorlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize, katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederim. dedi

Başkanımız Osman Topaloğlu yaptığı açıklamada; Değerli hemşehrilerim ramazan ayları birlikteliğin beraberliğin en doruğa çıktığı, güzelliklerin en dorukta yaşandığı aylardır.19 Mayıs ilçemizde de son günlerde birçok mahallemizde ve merkezimizde bu birlikteliği yaşatacak organizasyonlar yapılıyor. Bunların en güzellerinden bir tanesi de bu akşam burada birçok hemşehrimizin kadınıyla erkeğiyle çocuğuyla eski manevi havayı yaşatacak bir ramazan gecesini yaşadığımız 19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlemiş olduğu bu gecede yaşıyoruz. Öncelikle bu organizasyonda emeği geçen başta Dernek Başkanı ve Yöneticileri olmak üzere katkı veren tüm 19 Mayıslı esnaf arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Görünen o ki bu tip yemekleri organizasyonları birçok akşam da yapmak lazım. İnşallah bu birlik ve beraberlik bundan sonraki hayatlarımızda da artarak devam eder. Dedi.

Başkanımız Osman Topaloğlu iftardan sonra 19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneğinde vatandaşlar ile hasbihal etti.