5.Doğa, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali İptal Edildi.

 25-26 Temmuz tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan  5.Doğa, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali son günlerde yaşanan hain saldırılar nedeniyle iptal edildi.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkanımız Osman Topaloğlu; Bu yıl 5.sini gerçekleştirmeyi düşündüğümüz 5. Doğa, Kültür, Sanat ve Turizm Festivalimizi, Ülkemizde son günlerde yaşanan hain saldırılar nedeniyle iptal ettik. Çocuklarımızın sünnetleri gerçekleştirilecek fakat sünnet şöleni programı yapılmayacaktır. Pazar günü ise sadece Bisiklet Gezisi yapılacak” dedi.

Saldırının tüm Türkiye’de olduğu gibi 19 Mayıs’ta da üzüntüyle karşılandığının ifade eden Başkanımız Osman Topaloğlu “Suruç ve Adıyaman’da meydana gelen saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bu saldırı Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yönelik bir saldırıdır. Bu saldırıyı yapanları lanetliyoruz.” dedi.

Başkanımız Osman Topaloğlu, ayrıca festival etkinliklerinin iptal edilmesi nedeniyle 19 Mayıs halkından anlayış beklediklerini kaydederek saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.