BAŞKANIMIZ GURBETÇİLERLE HASBİHAL ETTİ.

Başkanımız Osman Topaloğlu farklı ülkelerde yaşayan 19 Mayıs’lı gurbetçilerle sohbet etti.

19 Mayıs Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği ve dernek binasında gerçekleşen kaynaşma toplantısına Başkanımız Osman Topaloğlu ve 19 Mayıs’lı gurbetçilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

19 Mayıs Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Salih Yaman’ın açılış konuşması ve dernek hakkında bilgi vermesiyle başlayan toplantıda, Başkan Yaman, “19 Mayıs’lı değerli gurbetçi dostlarımız sizlerin sayesinde bu sene 550’ye yakın yardıma muhtaç ailenin ihtiyaçlarını giderdik. 19 Mayıs’ta 2.sini gerçekleştirdiğimiz 2 bin kişilik iftar organizasyonu gerçekleştirdik. Sizlere tüm 19 Mayıs halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkanımız Osman Topaloğlu yaptığı konuşmada, “Çok kıymetli hemşerilerimiz hepiniz memleketimize hoş geldiniz. Yurtdışı ziyaretlerimizde bizlere çok yakın ilgi ve destek gösterdiniz, burada ki akraba ve yakınlarınızın desteği ile de 2. dönem başkan seçildim. Oralarda kültürümüzü yaşatıyorsunuz, ben Almanya’da gezerken sanki 19 Mayıs’ta esnaf ziyareti yapar gibi bir hava vardı. 19 Mayıs’ta güzel şeyler yapıyoruz. Büyükşehir yasası ile beraber Büyükşehir Belediyesi ile beraber hareket ediyoruz. Köylerde ve mahallelerde çalışmalar devam ediyor. Sahil yolu düzenlemeleri devam ediyor. Işıklandırmalar yapılıyor. Bunların hepsi sizin için ve sizin burada ki büyükleriniz için yapıyoruz. Bu güzel programı düzenlediği için dernek başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

Almanya İslam Toplumu Milli Görüş İrşat Başkanı Orhan Sarı, “Bu güzel gecemize iştirak eden değerli Başkanımıza ve muhterem dernek başkanına ve yönetim kuruluna ve katılan tüm dostlara teşekkür ederim” diye konuştu.

Yapılan toplantı ikram ve hatıra fotoğrafı çekilerek son buldu.