Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Türkiye Şampiyonası İlçemizde Başladı.

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Türkiye Şampiyonası  ilçemiz sentetik çim sahada başladı. 1-9 ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Şampiyonaya ev sahipliği yapan İlçemiz sporcular hem 19 Mayıs Gençlik Kampında konaklıyor, hem de ilçemiz Sentetik Çim Saha’da karşılaşmalarını gerçekleştiriyor.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın yaptığı açıklamada; Down sendromlu, otizmli ve mental zihinsel engelli çocuk, genç ile yetişkinlerin, normal insanlar gibi nasıl spor yaptıklarını göstermek için spor hizmeti sunan Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından organize edilen şampiyonaya katılan takımların Türkiye'yi dünya, Avrupa ve paralimpik oyunlarında temsil etmesi yönünde hazırlandığını belirtti.

Şampiyona açılış müsabakalarına katılan Başkanımız Osman Topaloğlu yaptığı açıklamada; bu turnuvanın özellikle yarıya yakının ilçemizde gerçekleşiyor olması ve onlara ev sahipliği yapmış olmak bizleri son dere memnun ediyor"dedi.

Şuanda hiçbirimiz konuşanlar olarak belki engelli değiliz ama engelli adayıyız, dolayısıyla bu çocuklarımıza iyi bakmamız lazım, bundan on yıl önce bu çocuklara yolda selam verilmiyordu ama bugün bu çocuklar gördüğünüz gibi sentetik çim sahalarda, çok güzel kamplarda kamp yapıyorlar. Hem hükümetimize hem de Bakanlığımıza teşekkür ediyorum.

Kendimizi akıllı zannedip profesyonelce futbol oynayıp veya farklı spor dallarında ter döküp müsabaka öncesinde ya da sonrasında gerek sporcular gerek seyirciler olarak kendilerini akıllı zanneredek küfür edenleri ya da kavga edenleri,  bu çocukların yenilenin de yeneninde maç sonrasında hepsinin aynı sevinci paylaşmasıyla biraz kendilerini karşılaştırmalarını istiyorum" dedi.