Öğretmenlerimize Öğretmenler Gününde Özel Gece.

İlçemiz Gençlik Kampında gerçekleştirilen program yemek davetiyle başladı.

Çeşitli etkinlikler, konuşmalar, şiirler ve semazen gösterilerinin yanı sıra Türk Halk Müziği korusunun sahne aldığı gecede, emekli eğitimcilere de plaket takdim edildi.

19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen yaptığı konuşmada ; “Eğitimde sizden ricamız öğrencilerinizi evlatlarınız olarak görmeniz, evrensel kriterlere göre iyi düşünen Türk Milletine mümtaz neferi olarak yetiştirmeniz gerekir. Öğretmenlik fedakârlık mesleğidir, diploma mesleği değil, fedakârlık isteyen bir meslektir. Bütün öğretmenlerimizin bu vasıfta olduğunu düşünüyorum, ilde deneme sınavında birinci olduk, hepinize teşekkür ediyorum Öğrencilerimizi milli ve manevi değerlerde yetiştirin” dedi.

Başkanımız Osman Topaloğlu yaptığı açıklamada; ”İzlemeye doyamadığımız bu güzel organizasyonun eksiksiz gerçekleşmesinde emeği olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Her zaman öğretmenlerimizin yanında olmaya gayret ettiğini belirten Başkanımız Osman Topaloğlu; “Öğretmenlik mesleği insanlık tarihinin en anlamlı mesleğidir. Öğretmenlik mesleğini, ürünü insan olan, başlı başına bir amaç olmaktan öte, yüce bir gaye olarak görüyorum. Kazancı kadar değil, bu toprağın çocuklarına ve bu ülkenin geleceğine olan inancı kadar çalışan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Gecenin sonunda 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla gerçekleştirilen, şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri taktim edildi.