Başkanımız Osman Topaloğlu İcazet Merasimine Katıldı.

İlçemiz Müftülüğü Yeşilköy Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlayan 14 öğrenci için hafızlık icazet merasimi yapıldı.

Ulu Camiinde yapılan hafızlık icazet meresimi Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Samsun İl Müftü vekili Ali Aslan, Samsun’da Kur’an Kursları adına güzel hizmetlere imza attıklarını söyledi.

Aşık Kutlu Eğitim Merkezi Müdürü Dr. İhsan Şenocak;  “Kur’an muhafızı yani Hafız olmak güzel,  Kuran-ı Kerim`i öğrenip hafız olmak büyük bir mertebedir. Bir insan ne kadar ayet ezberlemişse Kuran’da mertebesi o kadar yüksektir. Bu hafızlarımız Kur’an-ı baştan sona ezberlediler. Dereceleri Kuran’daki ayet sayısı kadar olacaktır, o ezberlediklerini birde hayatlarına tatbik edecekler ve onu uygulayacaklar” dedi.

Programa katılan Başkanımız Osman Topaloğlu program sonunda yaptığı açıklamada; “ Yeşilköy Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimlerini tamamlayan Hafızlarımızın aileleri ve onları yetiştiren hocaları ne kadar sevinseler azdır “dedi.

Törene, 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Abdullah Şen, Başkanımız Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Öztürk Tekin, Samsun İl Müftü vekili Ali Aslan, İlçe Müftüsü Emin Patan, Aşık Kutlu Eğitim Merkezi Müdürü Dr. İhsan Şenocak ve çok sayıda vatandaş katıldı.