19 Mayıs İlçesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yıl Sonunda Hazır

Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılarak çalışmaları başlayan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İnşaatı 2016 yılı sonunda tamamlanmış olacak.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, ilçeye kazandırılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatını yerinde inceledi.

Başkan Topaloğlu yaptığı açıklamada; Müteahhit firmadan aldığımız bilgilere göre 2015 yılında temeli atılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu hasretimizin bittiği tarih 2016 yılının sonu olarak planlanıyor" dedi.

Proje hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; Suat Kılıç Bulvarı Sevgi Evleri yanındaki belediyemize ait olan 5.480 m2 arsayı, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza devrettik, Bakanlığımız buraya taban alanı 3.100m2 olan, toplam 8.250m2 bina alanına sahip ve toplam maliyeti 10 milyon TL olan proje içerisinde, 400 M2 ebatında yetişkin havuzu ve 96 M2 ebatında çocuk havuzu, 500 kişilik bir seyirci kapasitesi, fitnes salonu, saunası, vitamin barı, mesciti, fuayesi, dinlenme odaları, soyunma odaları, giyinme odalarıyla komple bir tesis olacak. Projenin hayata geçmesinde emeği olan eski ve yeni Gençlik ve Spor Bakanlarımıza ve bürokratlarına çok teşekkür ederim. dedi