Başkanımız Osman Topaloğlu'nun Yaşlılar Haftası Mesajı;

"Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır.

Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır.

Türk toplumunun geçmişten günümüze taşıdığı en önemli özelliklerinden birisi yaşlılarına karşı gösterdiği sevgi ve saygıdır. Ömürlerinin çoğunu vatanına ve milletine hizmet ederek geçirmiş vatandaşlarımızın, yaşlılık dönemlerinde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Ailelerinden ve evlatlarından bu hizmeti alamayan yaşlılarımıza da devletimiz sahip çıkmaktadır. Unutmamalıyız ki bir gün bizler de onların yerlerini alacağız. Yaşlılarımızı yalnızca özel günlerde değil her zaman hatırlayarak, yalnız olmadıklarını hissettirmeliyiz. Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını kutluyor, nice sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor,

sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Osman Topaloğlu

19 Mayıs Belediye Başkanı.