19 Mayıs’ın 97. Yılı 19 Mayıs’da Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 19 Mayıs İlçesinde coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 19 Mayıs İlçesinde 19 Mayıs Anadolu Lisesi Bahçesinde gerçekleştirilen törenlerle kutlandı.

Törene 19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen, 19 Mayıs Garnizon Komutanı Abdullah Tekelier, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Öztürk Tekin, 19 Mayıs Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Halim Seyhan, Daire amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende 19 Mayıs Gençlik Merkezi, Judo,Güreş ve Jimnastik gösterileriyle beğeni topladı. 19 Mayıs Gençlik Haftasında gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere kupa, madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

Tören sonrasında açıklama yapan 19 Mayıs Belediye Başkanımız Sayın Osman Topaloğlu; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki kahramanların milli mücadeleyi başlattıkları tarihin 97.yıldönümünü büyük coşku ile kutluyoruz. Ulusun aydınlanma çağının kapılarını açan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşı; milletin var olma mücadelesi, Cumhuriyet’le yeniden dirilişin adıdır. dedi