O Gecede Yaşananlar Kitaplaşıyor

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında o geceden bugüne kadar yaşananlar 19 Mayıs İlçesi’nde anı defterinde toplanıyor.

Uygulamaya konulan anı defterine siyasiler, sivil toplum örgütleri ve 7’den 70’e herkes 15 Temmuz günü ve sonrasında yaşananlarla ilgili duygu ve düşüncelerini tarihe not düşecek.

19 Mayıs İlçesi Hükümet Konağı önünde açılan anı defterine ilk olarak Ak Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İlçe Kaymakamı Abdullah Şen ve 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu duygu ve düşüncelerini yazdı.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “15 Temmuz’dan bugüne bir anı defterimiz olsun istedik. Bu anı defterine siyasiler, sivil toplum örgütleri, 19 Mayıs halkı herkes vakti ve zamanı olan o güne dair yaşadıklarını düşüncülerini hepsini ismiyle yazsın ve bu defter anı olarak kalsın. Bu defterde yazılan duygu ve düşünceler ileriki zamanlarda da sergi haline getirilebilir. Türkiye genelinde Türk milletinin değerli evlatları, siyasi görüş ayrımı olmaksızın paralel terör çetesine karşı demokrasi nöbeti tutarak devletine, demokrasisine ve huzuruna sahip çıkıyor. dedi