19 Mayıs İlçesinde Muhteşem Final

15 Temmuz’da FETÖ’ nün askeri unsurları tarafından yapılan darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara sokağa çıkın talimatı vermesi üzerine sokaklara çıkan vatandaşlar Türkiye’nin 81 ilinde demokrasi nöbetlerine başladı. 19 Mayıs ilçesinde 23 gündür sabah namazlarına kadar süren demokrasi nöbetlerinde, her akşam demokrasi şehitleri anısına kur’an tilavetleri, dualar, mevlid-i şerifler ve hatimler okundu. Demokrasi nöbetinin finalinde ise Çevre, Şehir ve Kültür’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın da katılımıyla, mehteran gösterisi gerçekleştirildi.

                Kulağımız her an reiste olacak diyen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; Demokrasi nöbetlerinin son bulması demek, bizlerin demokrasi azmimizi bir tarafa bırakmamız anlamına gelmiyor. 23 gündür bu meydanı hınca hınç dolduran hemşehrilerime, 22 gecedir yanımızda olan İlçe Kaymakamımız Sayın Abdullah Şen’e, İlçe garnizon komutanımız Abdullah Tekelier’e, İlçe Emniyet Müdürümüz Öztürk Tekin’e, her akşam bu meydanda kur’an tilaveti gerçekleştiren İlçe Müftümüze ve Din görevlileri derneğimize, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve üyelerine, demokrasi nöbetimize katılan siyasi parti temsilcilerine ve üyelerine, milli iradeye sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Dedi

                19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen konuşmasında; 15 Temmuzda 100 senedir içimize sokulan ihanet mağlup olmuştur. Bu mağlubiyet milletin imanının eseridir. 15 Temmuz bir şeyin bitişi değil, bir hatime değil, bugün bir şeyin finalini yapmıyoruz. Bir şeyin Fatiha’sını yapıyoruz, ecdadın ruhunun yeniden dirilişinin, yeniden özümüze dönüşün, yeniden Fatihlerin, Alpaslanların, Kanunilerin, Sultan Abdülhamitler’ in, Recep Tayyip Erdoğanların ruhunu yeninden ayağa kaldırmanın Fatiha’sıdır. Fatiha’nız mübarek olsun. dedi.

Meydanı dolduran vatandaşlara teşekkür eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan yaptığı konuşmada, "Bugün bu meydanda sizi gördükçe aslında Rabbime bir kez daha hamdediyorum. Çok karanlık ve hepimiz için uzun bir geceydi 15 temmuz 2016. Fakat bugün bir kez daha görüyorum ki şer gibi başlayan o gecede ne hayırlar gizliymiş. O hayırları hepimiz zaman içinde idrak edeceğiz. Yaşadığımız bu acı tecrübeyi bir daha yaşamamayı diliyoruz" dedi.

Program Yıldırımlar Mehteran takımının gösterisiyle devam etti. Gösterinin sonunda 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Yıldırımlar Mehteran Takımı adına Süleyman Yıldırım’a  ve 23 gündür meydanda her akşam program gerçekleştiren İlçe Müftüsü Emin Patan’a plaket taktim ederek, teşekkür etti.