Dinle imanla alakası olmayanların, Bayramla alakası yok

‘’ 19 Mayıs İlçesinde Bayramlaşma ‘’
19 Mayıs İlçesinde resmi bayramlaşma töreni Kaymakamlık Makamı ile birlikte bayramın ikinci günü 19 Mayıs Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşti.
Bayramlaşma törenine 61. Hükümet Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen, 19 Mayıs Garnizon Komutanı Abdullah Tekelier, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kur’an tilaveti ve duanın ardından başlayan bayramlaşma töreninde konuşma yapan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, ‘’ 15 Temmuz gecesinde, silahların, tankların önüne yatanlar olmasaydı, şehitlerimiz olmasaydı bugün burada bu şekilde coşkulu bir kalabalıkla birlikte bayramlaşma töreni gerçekleştiremeyecektik. Bunun idrakinde olmamız lazım, birlik ve beraberliğimizi korumamız lazım. Dedi
‘’ Başımızdan Bela Eksik olmuyor ’’
Ülkemiz o kadar değerli ki başımızdan bela eksik olmuyor diyen 61. Hükümet Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç konuşmasında; yolumuzdan terör örgütleri eksik olmuyor, ülkemiz çok değerli, toprağı kıymetli, konumu çok önemli, insanı değerli, dolayısıyla başımızdan terör örgütü eksik olmuyor. Dedi.
‘’ FETÖ, PKK’dan daha Tehlikelidir ‘’
‘’ Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ), PKK’dan pek çok yönüyle daha tehlikelidir’’ diyen, Eski Bakan Suat Kılıç, Milletimizin uyanıklığı ve dikkati sayesinde bu darbe girişimi savuşturulmuştur. PKK Ülkemizin güney doğusunda hükümdarlık sürmeye kalkarken, FETÖ Türkiye’nin 81 vilayetini içerden çürütmeyi tamamını ele geçirmeyi denedi. Nice başımıza belalar örmeye, nice önümüze tuzaklar kurmaya çalıştılar, her defasında Allah Müslüman Türk Milletinin yanında oldu, bizi korudu, bizim birliğimizi, dirliğimizi, korudu.dedi.
‘’ Dinle imanla alakası olmayanların, Bayramla alakası yok’’
Türkiye Bugün de belalardan kurtulmuş değil diyen Kılıç;. Arefe günü Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Mehdi Eker’in aile kabristanlığına 640 kilo bomba döşediler, bunu gerçekleştiremeyince, Bayramın birinci günü Van’ da Ak parti İl Başkanlığımızı havaya uçurmaya çalıştılar. Dinle imanla alakası olmayanların Ramazanla, Kurbanla, Bayramla alakası yok. Dedi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri vatandaşlar ile tek tek bayramlaştı.