Zabıta Müdürlüğü'nden afiş uyarısı

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü'nden afiş uyarısı
19 Mayıs Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe içerisinde görüntü kirliliğine yol açan izinsiz afişlere müsaade etmiyor.
CEZA KESİLECEK
Şehir merkezinde duvarlara, çitlere ve otobüs duraklarına gelişigüzel yapıştırılan afişlerin ortaya çirkin görüntüler çıkardığını belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ İlçemizde çevre kirliliğine izin vermeyeceğiz. Zabıta Müdürlüğümüz, izinsiz asılan afiş sahipleri hakkında yasal işlem yapacak.’’ Dedi
İZİNSİZ AFİŞ ASMAK YASAK
5326 sayılı Kabahatler Kanununda afiş asımıyla ilgili düzenlemelerin bulunduğunu vurgulayan 19 Mayıs Belediyesi Zabıta amiri Kemal Barış yaptığı açıklamada konuyla alakalı olarak takiplerimiz sürecek. dedi.
Kanuna göre izin alınarak asılan afişlerin yine verilen süre sonunda asanlar tarafından toplanması gerektiğinin altını çizen Zabıta Amiri Kemal Barış ; ''Cadde, meydan, sokak, otobüs durakları, elektrik direkleri ve benzeri yerlere izinsiz afiş asmak yasaktır. Meydanlara, parklara, cadde veya sokak kenarlarına, kamuya ait duvar veya alanlara, rızası olmaksızın özel kişilere ait alanlara bez, kâğıt ve benzeri afiş ve ilân asanlara 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 42. maddesi uyarınca 219TL ile 6732TL arası para cezası uygulanacaktır. Her isteyen vatandaş elindeki ilanı, reklam afişleri rastgele caddelere duvarlara otobüs duraklarına asma yoluna gitmemelidir. Zabıta olarak bundan sonra takiplerimizi sürdürerek, görüntü ve çevre kirliliğine sebebiyet veren bu olumsuzlukların önüne geçilecektir” dedi.