Başkan Topaloğlu Ak Parti 73. İlçe Danışma Meclisi Toplantısına Katıldı.

Ak Parti 19 Mayıs İlçe Başkanlığı’nın her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği “Danışma Meclisi Toplantısı” parti binasında 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve teşkilat mensuplarının katılımıyla yapıldı.

Konuşmasında 15 Temmuz vurgusu yapan Ak Parti İlçe Başkanı Av. İrfan Kalaycı; “Bildiğiniz gibi ülkemiz çok önemli bir süreçten geçiyor. 15 Temmuz da bir darbe girişimi gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet’i kuruldu kurulalı böyle darbeler olmuştur. Bundan sonrada ülkemizin konumu gereği bu tür girişimler her zaman olacaktır. 15 Temmuz’da da en sonuncusunu birlikte yaşadık. Partimiz kuruldu kurulalı da 2002 yılından beri çeşitli darbe girişimleri, kapatma davaları, e-muhtıra ve çeşitli şekillerde darbe girişimleri oldu. 17-25 Aralık darbe girişimi oldu. Ama bunların darbe girişimi olduğunu AK Parti’den başka hiçbir siyasi parti söyleyemedi. Yapılanları göz ardı etmeye çalıştılar. Hükümetimiz de gerekli tedbirleri aldı” diye konuştu.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ise konuşmasında; "Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Bu zor günlerden geçerken de umudu Türkiye'de olan bütün mazlumlara sahip çıkma sorumluluğumuz var. Bunu asla göz ardı edemeyiz.15 Temmuz darbe girişiminin ardından hizmet ve yatırımların artarak devam ettiğini söyleyerek, bu da milletin hükümete olan güveninin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Anayasa Şart

Yeni anayasa çalışmalarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni eden Başkan Topaloğlu; ‘’ 2017 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek olan yeni anayasa çalışmalarının olumlu sonuçlanması ve gerçekleşecek olan referandumda halkımızın oyuyla yerli ve milli bir anayasanın yürürlüğe girmesi en büyük temennimizdir. 2017 yılında ilçemizde birçok projenin açılışını gerçekleştireceğimiz gibi önemli projelerinde temellerini atacağız. ‘’ dedi