Başkanımız Osman Topaloğlu Öğrencilerle “Kariyer Günlerinde” Buluştu.

Başkanımız Osman Topaloğlu Öğrencilerle “Kariyer Günlerinde” Buluştu.

Başkanımız Osman Topaloğlu 19 Mayıs Anadolu Lisesi’nde düzenlenen “Kariyer Günleri” programına katıldı.Hayat tecrübelerinden örnekler sunarak, öğrencilere gelecekteki kariyerleriyle ilgili bilgiler verdi.

19 Mayıs Anadolu Lisesinde gerçekleşen programa Başkanımız Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Osman Demirpençe, Okul Müdürü Şinasi Aksan ve öğrenciler katıldı.

Programa konuşmacı olarak katılan Başkanımız Osman Topaloğlu, söyleşi yaparak hayat tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı. Öğrencilere kendi hayatından kesitler anlatarak öğüt veren başkanımız Topaloğlu yaptığı konuşmasında, ”Ne olmak istediğini karşısına hedef olarak koymuş bir ağabeyinizim. Hepinizi böyle bir hedefi olmalı. Mesleğinizi insani boyutunu düşünerek icra etmelisiniz. Akademik olarak mutlaka başarınız olacaktır. Şuan sizlerin aranızda matematiği başarılı olan arkadaşımız olabilir, sosyal bilimlerde başarılı olan arkadaşımız olabilir, görsel sanatlarda başarılı olan arkadaşımız olabilir. Hepimizin kendine göre üstün bir yönü vardır. Esas olan herkesin kendine göre o üstün yönünü alıp bir noktaya taşımasıdır.

Birçok arkadaşımızda günümüz teknolojisi telefonlar var. Bu telefonları ne kadar çok kullanıyorsanız kendi hafızanızı o kadar az kullanıyorsunuz demektir. Türk örf ve adetleri bilmelisiniz. En azından bir spor dalıyla uğraşmalısınız. Dinimizi çok iyi öğrenmelisiniz ve öğrenmeniz için de hiçbir cemaate de ihtiyacınız yok. Diyanet işleri başkanlığımız hepimize yeter.’’ dedi.