19 MAYIS’DA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU.

19 Mayıs İlçesi Tekel İsmail Çolak İlk ve Orta Okulunda Kuran'ın Rehberliğinde Küçük Adımlar projesi kapsamında gerçekleştirilen Kur'an-ı Kerim'den namaz sureleri ve meali konulu bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Tekel İsmail Çolak İlk ve Orta Okulunda gerçekleştirilen törene 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, kurum amirleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

                Gerçekleşen yarışmada, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları “Kuran-ı Kerim ve Meali” kitabından 1.Fatiha, 103.Asr, 104.Hümeze, 105.Fil, 106.Kureyş, 107.Maun, 108.Kevser, 109.Kafirun, 110.Nasr, 111.Tebbet, 112.İhlas, 113.Felak, 114.Nas sûreleri okunuşları, anlamları ve verilmek istenen mesajlardan test usulü sınav yapılarak derece giren öğrencilere ödülleri taktim edildi.

                Öğrencilere ödüllerini taktim eden 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ Böyle güzel bir projeyi hayata geçiren okul yönetimine, okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesi ve başta genç nesiller olmak üzere geniş toplumun her kesiminin Kur’an’ın anlamıyla buluşmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi