Başkan Topaloğlu Kariyer Günlerinde Gençlerle Buluştu.

Başkan Topaloğlu; ‘’ Doğru tercih, iyi bir lise, sağlam bir gelecek demektir.’’ 

19 Mayıs İlçesi Şehit Burhan Yazıcı Ortaokulunda gerçekleştirilen Kariyer Günlerinde ‘’ O başardı sıra Sende ‘’ konulu söyleşinin konuğu 19 Mayıs Belediye Başkanı Ecz. Osman Topaloğlu oldu.

                7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin katıldığı söyleşide Başkan Topaloğlu; ‘’ Doğru tercih, iyi bir lise, sağlam bir gelecek demektir.’’  dedi.

                Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Topaloğlu, hem okulda hem okul sonrası hayatta başarının çok okumakla ve araştırmakla yakalanabileceğini söyledi.

                Programda soruları yanıtlayan Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Bir öğrencinin ‘nasıl başarılı olunur’ şeklindeki sorusuna cevap veren Başkan Topaloğlu, “Başarılı olmanın yollarını öğretmenleriniz mutlaka anlatıyordur ama ben de size çok okumanız konusunda tavsiyede bulunmak istiyorum. Telefonlarla oynamak ya da televizyonlarda dizi izlemek yerine çok kitap okursanız bu sizin için hem okul hayatında hem okul sonrası hayatınızda çok faydalı olur. Okulda öğretmenlerinizi dinleyip, okul dışında boş vakitlerinizde çok kitap okursanız, bu kısa vadede olmasa da uzun vadede size çok yararlı olacaktır. Çalışmak sizi başarıya ulaştırır. İyi derecede İngilizce öğrenmelisiniz. En az bir enstrüman kullanın. En az bir spor dalıyla uğraşın.’’ dedi.

Ülke meselelerine de temas eden 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ 15 Temmuz örneğinden yola çıkarak vatanımıza sahip çıkmanın önemine değindi. Milli-manevi değerlerimizi yücelten, tarih şuuruna sahip bir nesil olarak yetişmek için, güzel ülkemizi dünya lideri konumuna getirmek için gençlik yıllarımızda canımızı dişimize takarak gayret etmemiz gerek. 2023-2053-2071 hedeflerini sizler yaşayacaksınız. dedi.