Bu Milletin pazarından geçmeyen artık Cumhurbaşkanı olamayacak

Anayasa değişikliği halkoylaması bilgilendirme toplantılarına gece-gündüz devam eden 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, gece mahallelerde vatandaşlarla, gündüz ise esnaflarla bir araya gelerek 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Anayasa Değişikliği halkoylaması hakkında bilgilendirme çalışmaları gerçekleştiriyor.

19 Mayıs İlçesi sanayii sitesinde sanayii esnafı ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Başkan Topaloğlu; ‘’ 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan ve yüksek oranda EVET çıkmasını beklediğimiz halkoylamasından sonra, Bu milletin çarşısından, pazarından geçmeyen, şarkısını, türküsünü söylemeyen hiç kimse bundan sonra cumhurbaşkanı olamayacaktır.’’ dedi.

İSTİKRAR SAĞLANACAK.

‘Sanayici için, esnaf için, ekonomik istikrar en önemli unsurdur.’ diyen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu konuşmasında; ‘’1950’den bu yana Ülkemizde 67 yılda 48 hükümet kuruldu. İngiltere’de 15 hükümet kurulmuş, Almanya’da 24 hükümet kurulmuş, ABD’de 17 Başkan seçilmiş, Fransa’da 11 Cumhurbaşkanı seçilmiş. Bu bir gerçeği yansıtıyor. Artık bu iş böyle yürümez. Değiştirilecek olan anayasa maddeleri ile bu ortadan kalkıyor. Seçimler 5 yılda bir aynı gün yapılacak. Ekonomik istikrar sağlanacak, büyüme gerçekleşecek. Ekonomik büyüme yüksek bir istihdam düzeyini garanti eder. Ekonomik büyüme yatırımlar için uygun ortamı sağlar.’’ dedi.