Başkan Topaloğlu; ‘’Cenab-ı Allah’ın Doğuştan Korumaya Aldığı Melekler.’’

19 Mayıs ilçesindeki özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören Down Sendromlu öğrenciler 21 Mart Dünya Down Sendromlular günü dolayısıyla 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nu ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ 21 Mart Dünya Down Sendromlular günü nedeniyle gün içerisinde bizler sizleri ziyaret etmeyi düşünürken siz bizden önce davrandınız. Bizleri memnun ettiniz.’’ dedi.

‘Down Sendromu engel demek değildir.’ diyen Başkan Topaloğlu;’’ Down sendromlu olmak artı bir mutluluk, artı bir sevgi, artı bir saygı demektir. Ben down sendromlu kardeşlerim için, Cenab-ı Allah’ın doğuştan korumaya aldığı meleklerdir diyorum. Down Sendromlu olmak bana göre engel değildir.’’ dedi.

‘Down sendromlu çocuklarımızın eğitimine, sosyal yaşamlarına destek verilirse topluma renk veren ve katkı sağlayabilecek kişiler olacaktır.’ diyen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu;’’ Özellikle son yıllarda Türkiye’de Down sendromlu çocuklarımızın eğitimleri, kendi aralarındaki sosyal dinamikleri ve üretkenlikleriyle ilgili çok önemli adımlar atıldı. Onları hayatın güçlü bir parçası olarak sosyal dokunun içine kazandırabiliyorsak inanıyorum ki onlardan alacağımız çok şey var. Down sendromlu öğrencilerimizin hep yanında olacağız. Onların yarınlarının bugünden daha güzel olması için destek olacağız” dedi.