Gençlik Kolları Başkanlığı Genç Kürsü Programı Düzenledi

AK Parti 19 Mayıs İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, ‘Genç kürsü’ programı düzenledi.

61. Hükümet Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın konuşmacı olarak katıldığı program öncesinde Gençler Kılıç’ı coşkuyla karşıladı.

Programa Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Ak Parti ilçe başkanı Av. İrfan Kalaycı ve çok sayıda genç katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yazar; ‘’ Programa katılımından dolayı Eski Bakanımız, Ağabeyimiz, Suat Abimize teşekkür ediyorum. Gençler olarak sohbetinizi, muhabbetinizi özledik. Genç Kürsü programına katılan siz değerli arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Doğruları Anlatmakla Mükellefiz

‘Halkımızın doğru bilgilendirilmesinin bir hak olduğunu düşünüyoruz. ’diyen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu;’’ Yapmak istediğimiz bütün değişiklerin halkımızla açık bir şekilde bilgilendirilmesi ve halkımızın da ikna olmuş olarak bu konudaki tercihini yapmasını ve demokrasinin de gereğinin bu olduğunu düşünüyoruz. Kamuoyunda referandumla ilgili bir bilgi kirliliği, kafa karışıklığı, maalesef yalan ve iftira kampanyaları had safhada. Bizler getirilen değişiklikleri doğru anlatmakla mükellefiz.’’ dedi.

Bu Ülkenin Gençlerine Güveniyoruz.

Bizler bu ülkenin gençlerine güveniyoruz. ‘diyen Eski Bakan Suat Kılıç konuşmasında; ‘’2002 yılında 30 yaşında milletvekili olduğumda daha çok gençsin dediler. Seçilme yaşını 25’e indirdik, bu sefer toplumda yine tepki gösterenler oldu, şimdi biz 18’e indiriyoruz, bu sefer yine birileri çıkıp diyor ki 18 yaşında milletvekili olur mu bunlar çoluk çocuk, daha askerliğini de yapmamış, parada kazanmamış. Olabilir ama bu ülkenin gençlerine güvenmemiz gerektiğini de bir şekilde öğrenmemiz lazım.’’dedi

‘Bu Ülke koalisyon hükümetleri döneminde her zaman kaybetmiştir’ diyen Kılıç; ‘’FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişimini Koalisyon Hükümetinin olduğu dönemde yaşamış olsaydık, koalisyon hükümetini ortakları yalpalasaydı ve koalisyon hükümetinin ortakları tek fikir olmasaydı, Allah korusun Türkiye’nin başına çok büyük belalar gelebilirdi.  Çıktı Başbakanımız Binali Yıldırım, askeriye içinde küçük bir grubun kalkışma hareketidir dedi. Ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan çıktı ve dedi ki sonuna kadar direneceğiz, ölümüne direneceğiz, halkımızı sokaklara havalimanlarına davet ediyorum dedi ve biz o darbe girişimini milletçe püskürtmeyi başardık. Bu anayasa değişikliği ile birlikte koalisyonlar da tarih oluyor.’’dedi.