Başkan Topaloğlu;''Yeni Sevr'i Dayatmaya Çalışıyorlar.''

 ‘’ Milletin Yargısı Olacak.’’

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Anayasa Değişikliği halkoylaması çalışmaları kapsamında Dereköy Mahallesini ziyaret etti.

Değiştirilecek maddeleri tek tek açıklayan Başkan Topaloğlu, Avrupa’ya sert tepki gösterdi.

Avrupa İle Satranç Oynuyoruz

 ‘Bir anayasa değiştireceğiz Dünyayı sancı tuttu.’ diyen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’2009 yılında Davos ile başlayan bir süreç var. Avrupa ile satranç oynuyoruz ve bu satrancı çok iyi oynayan bir liderimiz var. Ne kadar Türkiye düşmanı varsa ayağa kalkmışlar, atları, itleri, gazeteleriyle hepsi birden 'Hayır’a destek veriyor. Almanya, Hollanda, İsviçre, Belçika, Fransa, PKK, DHKPC, HDP, FETÖ, CHP Türkiye bölünmesin diye uğraşıyor, Ak Parti ve MHP Türkiye’yi bölmek için uğraşıyor öyle mi? Buna kendileri de inanmıyor, benim halkımı hiç inandıramazlar. Bunlar 2023’de prangalarından kurtulacak olan Büyük Türkiye’ye yeni Sevr’i dayatmaya çalışıyor.’’ dedi.

Suya Yazı Yazıyorlar

‘CHP suya yazıyor’ diyen Başkan Topaloğlu; ‘’ Biz doğruları anlatmakla mükellefiz. İnsanımız doğruyu bilsin, yine de hayır diyecekse desin. Ama doğruları anlatalım. Rejim elden gidiyor safsatalarına, tek adamlık geliyor yalanlarına, meclis fesh edilecek, yargı siyasallaşıyor çığırtkanlıklarına bu milletin karnı tok. 1961’de Menderes’in asılması için aldıkları kararları bağımsız dedikleri hâkimlere, yargıçlara, savcılara aldırdılar. 17 yaşındaki gençlerimizin yaşlarını sahte doktor raporlarıyla büyütüp astılar. 27 Nisan e-bildirisini, 367 garabetini, 17/25 Aralık’ta bağımsız dedikleri hâkimler, yargıçlar, savcılar devreye girdi. Onlar istiyor ki bu ülkede kim seçilirse seçilsin biz yargıyla olan iktidarımıza devam ederiz. 16 Nisan’dan sonra artık onların değil, Milletin yargısı olacak.’’ dedi.

Evet, Gençlere Emanet

‘Gençlerimize verilen bir hakkı kabullenemiyorlar.’ diyen Başkan Osman Topaloğlu; ‘’ Gençlerimize çoluk çocuk diyeceksin sonra da onlardan hayır vermesini bekleyeceksin. Sen beni seçebilirsin ama seçilemezsin diyeceksin. Yok böyle bir şey. Biz gençlerimize güveniyoruz. Bizim gençlerimiz, muhtarda olur, meclis üyesi de olur, belediye başkanı da olur, milletvekili de olur.’’ dedi.