Sandığa Sahip Çıkacağız.

Ak Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş referandum çalışmaları kapsamında 19 Mayıs İlçesini ziyaret etti.

19 Mayıs İlçesi sanayi sitesi esnaflarını ziyaretin ardından, 19 Mayıs Belediyesi Düğün Salonunda halk toplantısında vatandaşlarla buluşan Köktaş, Sandığa Sahip Çıkacağız’’ dedi.

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Ak Parti İlçe Başkanı Av. İrfan Kalaycı; “Türkiye’nin bekası için yeni anayasa ile birlikte yürürlüğe girecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ülkenin geleceği açısından çok önemli. Yeni sistem milletimizin ve devletimizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin şekillenmesini sağlayacak.’’ dedi.

“Hızlı ve etkili icraat”

Mevcut sisteminin Cumhuriyet tarihimiz boyunca hükümet istifalarına, ekonomik krizlere hatta darbelere neden olduğunu belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, ‘’AK Parti’de siyasetin tek amacı vardır o da ülkeye ve millete hizmettir. 15 yıldır çok şükür ülkemiz hizmetle, yatırımla tanıştı, sağlık, eğitim, ekonomi de büyük gelişmeler sağlandı. Fakat geçmiş hükümetler dönemine baktığımız zaman, ülkemiz koalisyonlarla çok zaman kaybetti, birikimleri heba oldu. Onun için diyoruz ki bu çift başlılık ortadan kalksın, güçlü iktidarlar, sürekli istikrar olsun. Cumhurbaşkanı bizzat milletten aldığı yetki ile daha hızlı ve etkin icraatları yerine getirsin. Bu anlamda millete karşı da sorumlu hale gelsin.’’ dedi.

“Sandığa sahip çıkacağız’’

Programlarında konuşan Ak Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne neden evet denilmesi gerektiğini anlatarak, ‘’Referanduma iki gün kaldı, pazar gününe kadar çok çalışacağız. Bir oy deyip geçmeyeceğiz, halkımızın emanetine, sandığa sahip çıkacağız. İnşallah yeni sistem ile birlikte bütün vesayet kalıntıları ortadan kalkacak. Daha güçlü ve büyük Türkiye’yi aziz milletimiz ile birlikte inşa edeceğiz.’’ Dedi.