16 Nisan’da Evet’leriniz İle Türkiye’nin Önünü Açacaksınız.

16 Nisan’da Evet’leriniz İle Türkiye’nin Önünü Açacaksınız.

61. Hükümet Gençlik ve Spor Bakanı, eski Samsun Milletvekili Suat Kılıç 16 Nisanda gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halkoylaması çalışmaları kapsamında baba Ocağı 19 Mayıs İlçesini ziyaret etti.

Seçim koordinasyon merkezinde yoğun katılımla gerçekleştirilen halk toplantısının ardından esnaf ziyareti gerçekleştiren Kılıç ve beraberindekiler, Eski Bakan Suat Kılıç döneminde ilçeye kazandırılan yatırımlardan biri olan Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

Akşam saatlerinde ise Yukarı Engiz Mahallesini ziyaret eden Kılıç, burada vatandaşlara 16 Nisan pazar günü gerçekleştirilecek olan Anayasa değişikliği halkoylaması hakkında bilgilendirme yaptı.

Suat Kılıç konuşmasında; ”Yeni sistem hem Cumhurbaşkanın yöneteceği hem de Cumhurbaşkanın icraatın hesabını vereceği bir sistem olacak. 16 Nisan’da ‘Evet’leriniz ile Türkiye’nin önünü açacaksınız.” dedi.

Yeni anayasanın Türkiye’nin güçlü yarınları için önemli olduğunu dile getiren Kılıç, “Elin Almanı, Hollandalısı bu anayasaya ‘evet’ oyu verilmesini istemiyor. Biz, bu anayasayı bugün için değil, yarınlarımız için değiştiriyoruz. Milletimiz ne yaptığını biliyor. Halkımız yanlışa karar vermez. İnşallah 16 Nisan günü Türkiye’nin önünü açıyoruz.” diye konuştu.

Programda eski Bakan Suat Kılıç’a 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Av. İrfan Kalaycı, Gençlik Kolları, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili eşlik etti.