Başkan Topaloğlu; ‘’Sağlık İçin Hareket, Hareket İçin Bisiklet’’

19 Mayıs Gençlik Merkezi ‘ Sağlık İçin Hareket Et’ günü dolayısıyla bisiklet kullanımının ve sağlıklı yaşamın hayatımızdaki önemine dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenledi.

Sağlık için hareket et sloganıyla başta kalp hastalıkları olmak üzere bisiklet kullanımının sağlımızdaki önemini vurgulamak ve bu noktaya dikkat çekmek için bisiklet turu düzenlendi.

19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner ve 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen geziye vatandaşlarda katıldı.

‘Sağlıklı yaşamın en önemli ayaklarından biri hareketli yaşam’ diyen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ Sağlık için hareket, hareket için bisiklet diyerek bugün Gençlik Merkezimizin öncülüğünde bisiklet gezisi düzenliyoruz. Sağlıklı yaşamın en önemli ayaklarından birisi olan hareketli yaşam hayatımızın bir parçası olması gerekiyor. Her yaş grubundaki her vatandaşımızın kendisine saygı duyuyorsa, sevdiklerine değer veriyorsa onun için anlamlı olan önce sağlıklı olmaktır. Sağlıklı olabilmek için de, kötü alışkanlıklardan uzak durmak, sağlıklı beslenmek ve sağlıklı yaşam sürdürebilmek önemlidir.’ dedi.

19 Mayıs Gençlik Merkezi önünde başlayan gezi yine Gençlik Merkezi önünde son buldu.