Bayram Kutlamasında Oğlunun Şehadet Haberini Aldı.

1995 yılında Tunceli’de girdiği çatışmada şehadet şerbetini içen Samsun’un 19 Mayıs İlçesi nüfusuna kayıtlı Şehit İsmail Bektaş’ın şehadetinin 22. Yılı.

19 Mayıs 1995 yılında 19 Mayıs İlçesinde gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında oğlu İsmail’in şehadet haberini alan Anne Behiye Bektaş, her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs İlçesinde gerçekleştirilen Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katıldı.

Şehit İsmail Bektaş’ın Annesi Behiye Bektaş ile yakından ilgilenen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ’’Şehidimiz İsmail Bektaş'ın kıymetli annesi Behiye Annemiz. İlçemizde 1995 yılında 19 Mayıs Kutlamaları sırasında oğlunun şehadet haberini almıştı. Bu yıl da 19 Mayıs Kutlamalarında bizleri yalnız bırakmadı. Cenab-ı Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. Belki bir İsmail'i olamayız ama biz onlara borçluyuz. Tüm şehit ailelerimiz bizim göz bebeğimiz. Ne yapsak borcumuzu ödeyemeyiz.’’ dedi.

Şehit Annesi Behiye Bektaş ise konuşmasında; ‘’ 22 yıl önce yine bir 19 Mayıs günüde ilçemizdeki kutlamalar sırasında oğlum İsmail’in şehadet haberini aldık. Vatana bir can verdik, bin can daha veririz. Türk bayrağı altında yaşayan yavrularım şehit olmaktan korkmaz. Vatanımız, Bayrağımız var olsun.’’ dedi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nu bir oğlu yerine koyduğunu söyleyen Anne Bektaş; ‘’ Belediye Başkanımız da benim bir evladım. Bayramlarda, özel günlerde her zaman yanımızda, bizleri yalnız bırakmadığı için kendisine teşekkür ediyorum.’’dedi.