19 Mayıs İlçesinde Yoğun Katılımlı Bayramlaşma Töreni

Ramazan bayramı dolayısıyla 19 Mayıs ilçesinde de bir dizi bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Sabah Namazını İlçede Merkez Camiinde kılan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ilk olarak camii cemaati ile bayramlaştı.

Bayramın birinci günü saat 10.00’da 19 Mayıs Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen Bayramlaşma törenine Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç, İlçe Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe halkının ramazan bayramını tebrik eden 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, katılımdan dolayı ilçe halkına teşekkür ederek, birlik ve beraberliğimiz daim olsun.’’ dedi.

                Bizler tek yumruk oldukça aramıza hiç kimse giremez ‘’diyen Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç konuşmasında; ‘’ Her bayram olduğu gibi bu bayramda ilçemizdeki bayramlaşma töreninde bir aradayız. Mehmet Akif’in dediği gibi, girmedikçe bir millete tefrika düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez. Bizler bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya devam edeceğiz. Bizler tek yumruk oldukça, bir ve beraber oldukça kimse aramıza giremez. Bizler bir ve beraber oldukça, yüreklerimiz toplu bir şekilde vurdukça, bizi kimsenin tankı da, topu da sindiremez.’’ dedi.

                İlçedeki resmi Bayramlaşma programının ardından, protokol üyeleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığındaki güvenlik güçleriyle bayramlaştı.